با مونیکس دیده شوید..!
گروه طراحی تبلیغاتی مونیکس

گروه طراحی تبلیغاتی مونیکس

منتشر شده توسط مونیکس پلاس

تاثیر چاپ تراکت در تبلیغات و بازاریابی / چاپ تراکت, چاپ تراکت دیجیتال, طراحی تراکت, طراحی و چاپ تراکت

تاثیر چاپ تراکت در تبلیغات و بازاریابی

تراکت یکی از محصولات چاپی به صرفه برای تبلیغات و بازاریابی می باشد . چاپ تراکت اغلب به دو صورت ” سیاه و سفید ” و ” رنگی ” انجام می پذیرد . چاپ و پخش تراکت از دیرباز یکی از روش های تبلیغات و بازاریابی بوده است ؛ لازم به ذکر است که حتی دنیای دیجیتال امروز هم رقیب چاپ تراکت نشده و چاپ تراکت همواره جایگاه خود را حفظ نموده است . به طور کلی اهمیت چاپ تراکت در تبلیغات برخی از کسب و کار ها بسیار آشکار می باشد . در این مقاله سعی داریم به این پرسش که چرا به تراکت برای تبلیغات برند خود احتیاج داریم پاسخ دهیم .

بازاریابی با چاپ تراکت ، مناسب چه کسب و کار هایی می باشد ؟

اغلب نمونه هایی از چاپ تراکت را در کسب و کار های سنتی مانند کترینگ ها ، رستوران ها ، فست فودی ها و … مشاهده کرده ایم . اما تبلیغات با چاپ تراکت تماماً در انحصار این کسب و کار ها نیست ! تراکت در ابعاد A5 ، A6 و A4 چاپ می شود ؛ از این رو ناحیه ای که در چاپ تراکت برای معرفی خدمات خود ، در اختیار داریم بسیار مناسب برای شرح کلیات و حتی جزئیات می باشد . بنابراین تراکت برای تمام کسب و کار هایی که چند ردیف خدمات قابل ارائه دارند ، می تواند یک ابزار تبلیغاتی عالی تلقی شود . همچنین در برگزاری نمایشگاه ها نیز به دلیل هزینه های بالای چاپ کاتالوگ ، تراکت می تواند جایگزین مناسبی باشد .

بهترین روش برای تبلیغات با تراکت چیست ؟

اکثر کسب و کار ها با استخدام یک فرد برای پخش تراکت ایشان ، بازاریابی می کنند . برخی نیز عقد قرارداد با شرکت های تراکت پخش کنی را ترجیح می دهند . البته در کسب و کار های صنفی شما می توانید تراکت خود را بدون واسطه و تنها به مشتریان حضوری خود نیز تقدیم کنید . به طور کلی بهترین روش برای تبلیغات با تراکت ، بیشتر به نوع کسب و کار شما و بازار هدفتان بستگی دارد . اما به هر حال پخش تراکت باید هدفمند باشد . برای مثال پخش تراکت در مسیر های پر تردد نسبتاً مطلوب است .

در تراکت چه مواردی درج می شوند ؟

  • لوگو و یا نماد تجاری کسب و کار به همراه شعار تبلیغاتی آن
  • اطلاعات تماس مانند شماره تماس ، ایمیل و یا آدرس شبکه های اجتماعی
  • موقعیت مکانی به جهت مراجعه حضوری مشتریان
  • توضیحات کلی و یا جزئی در مورد فعالیت ها و خدمات کسب و کار
  • درج تصاویر جذاب از فعالیت و خدمات کسب و کار

 

لازم به ذکر است که برخی کسب و کار ها حتی لیست قیمت برخی محصولات یا خدمات خود را نیز در تراکت تبلیغاتی خود درج می کنند . به طور کلی به دلیل وجود فضای مناسب در تراکت ، شما می توانید در کنار موارد ذکر شده ، کیو آر کد ( رمزینه پاسخ سریع ) و یا حتی شماره حساب نیز درج کنید ! البته با در نظر گرفتن بازار هدفتان ، گاهی اوقات درج تصاویر بیشتر نسبت به متن ، مطلوب است .

تراکت معمولا در چه جنس و ابعادی چاپ می شود ؟

همانطور که ذکر شد چاپ تراکت به دو صورت سیاه و سفید و رنگی انجام پذیر است . تراکت های سیاه و سفید اغلب با جنس کاغذ تحریر 80 گرم معمولی چاپ می شوند . تراکت های رنگی نیز می توانند با متریال کاغذ های معمولی تحریر 80 گرم و کاغذ های گلاسه ( روغنی براق ) با گرماژ های مختلف چاپ شوند . لازم به ذکر است که گرماژ های مختلف کاغذ های گلاسه به مراتب از 135 گرم با ضخامت کم تا 300 گرم ضخامت زیاد می باشند . همچنین امکان سلفون کشی به صورت مات یا براق نیز برای تراکت های گلاسه فراهم است . تراکت می تواند متناسب با حجم محتوای شما ، یکرو و یا دورو باشد . ابعاد تراکت نیز متناسب با محتوای قابل درج در آن ، A5 ، A6 و یا A4 خواهد بود . به طور کلی انتخاب جنس و ابعاد تراکت تماماً به بازار هدف شما بستگی دارد .

چه مواردی در چاپ تراکت حائز اهمیت هستند ؟

یکی از مواردی که در چاپ تراکت از اهمیت زیادی برخوردار می باشد ، طراحی آن می باشد . البته می توان گفت که در بازاریابی و تبلیغات تراکتی ، طراحی گرافیک همه چیز است ! در سفارش چاپ تراکت به مونیکس شما می توانید فایل تراکت طراحی شده خود را برای چاپ بارگذاری نمایید . همچنین در صورت در اختیار نداشتن فایل طراحی خود ، می توانید ابتدا سفارش طراحی تراکت ثبت نمایید . البته مونیکس خدمات طراحی تا چاپ تراکت را به صورت یک سفارش کامل صفر تا صد تقدیم شما مشتریان عزیز خواهد کرد که به این منظور نیز می توانید سفارش طراحی و چاپ تراکت ثبت نمایید .

طراحی تراکت تبلیغاتی هدفمند چه ویژگی هایی دارد ؟

دانستیم که طراحی گرافیک در چاپ تراکت تقریباً همه چیز است ! طراحی یک تراکت هدفمند باید با توجه به سلیقه بازار هدف شما ، جذاب و مشتری پسند باشد . هدف از چاپ تراکت ، بازدهی آن می باشد و طراحی تراکت ، ارتباط مستقیم با بازدهی تبلیغات تراکتی شما دارد . البته تراکت های سیاه و سفید با توجه به رنگ بندی محدودشان از لحاظ جذابیت در رده پایین تر از تراکت های رنگی قرار دارند . اما اگر طراحی تراکت خود را به مونیکس سفارش داده اید ، ما این اطمینان را به شما خواهیم داد که تمامی اصول طراحی گرافیک مدرن و برندینگ در آن رعایت خواهد شد .

حداقل تیراژ چاپ تراکت چه تعداد می باشد ؟

چاپ تراکت به دو روش افست و دیجیتال امکان پذیر می باشد . تیراژ چاپ تراکت افست باید مضربی از عدد 1000 باشد . برای چاپ تراکت با تیراژ پایین ، چاپ دیجیتال مطلوب است . چاپ تراکت دیجیتال در زمان بسیار کوتاه و حتی چند ساعته آماده تحویل خواهد بود . البته لازم به ذکر است که چاپ دیجیتال از لحاظ کیفیت در رده پایین تر از چاپ افست قرار دارد . همچنین قیمت چاپ تراکت دیجیتال از چاپ تراکت افست بیشتر می باشد . اما گاهی اوقات مواردی مانند ” چاپ در تیراژ کم ” و ” فوریت چاپ دیجیتال ” نسبت به قیمت و کیفیت اولویت دارند . در این موارد شما مستلزم به سفارش چاپ تراکت دیجیتال خواهید بود .

سفارش چاپ تراکت در مونیکس به چه صورت انجام پذیر است ؟

سفارش چاپ تراکت در مونیکس به صورت آنلاین و بدون نیاز به حضور گرمتان امکان پذیر می باشد . همچنین پیگیری سفارش شما از طراحی تا چاپ نیز به صورت آنلاین و از طریق پنل کاربری تان قابل انجام است . با مونیکس شما مجبور به تحمل ترافیک و شلوغی نخواهید بود ! همین حالا و از منزل یا پشت میز کار خود نسبت به سفارش طراحی و چاپ تراکت خود به صورت آنلاین اقدام نمایید !

کلمات کلیدی این مقاله

نظرتون چیه ؟!